Do sedel – OD VÝLOHY K VÝLOZE.

16. 9. 2023, 10:00 - 12:00

Trasa je koncipována tak, abychom vás seznámili nejen s významnými památkami a zajímavostmi, ale také s historickým významem spolkové činnosti, na kterou spolek Elegant navazuje.
Po trase vás seznámíme s našimi projekty a letošní činností, kterou směřujeme k šíření historie, posílení dobré nálady, tanečních dovedností, hudebního vkusu a k podpoře městské cyklistiky v Ostravě.

Jak bude vyjížďka probíhat a na co se můžete těšit?
Na každém zastavení trocha historie, malý kvíz, kuriozity, nebude chybět také hudební překvapení, představíme vám nové výstavy v opuštěných výlohách a nakonec piknik, lehátka, výstava fotografií z naší činnosti. Pro každého účastníka v cíli Café Kolonie by Snídaňuj lahodná káva zdarma k zakoupenému dezertu.

Start: 10 hod. před Novou Radnicí (Prokešovo nám., Ostrava)

Komentovaná trasa: 9,7 km

Koncept výkladu jednotlivých zastavení:
Kuriozity, zajímavosti dané lokality – historický význam spolkové činnosti – seznámení s projekty spolku Elegant

Zastavení po trase:
1. Start – Nová radnice (Prokešovo nám., Ostrava)
Program vyjížďky – Zajímavosti z výstavby radnice – Kdy vznikaly první spolky v Ostravě?

Nádržní ulice – výstava v opuštěné výloze
Největší kuriozity Nádražní ulice  – Kultura a sport ve spolkové činnosti.
Nová výstava v opuštěných výlohách „Na kole šik“.
Výstava je věnována podpoře městské cyklistiky v Ostravě a cyklistickému sportu. Výstava a je realizována v rámci Evropského týdne mobility

Ostravské muzeum
Nej ve sbírkách a archivech OM – První lyžařské spolky.
Čím byla naše výstava „Počátky lyžníků v Beskydech“  unikátní?

Slezskoostravský hrad
Nejcennější vykopávky – Spolky velocipedistů v Ostravě.
Výstava cyklistiky v MSK „Býti cyklistou, to chce styl“, víte kolik jsem přivezli na výstavu kol?

Dolní oblast Vítkovice
Ostravské Hradčany – Spolkové bitvy tady byly vždy.
Komentované vyjížďky „Do sedel“, aneb jak v pandemii vznikly naše nejlepší projekty. Kolik už bylo vyjížděk?

Zábřeh Družstvo, Náměstí Gen. Svobody – výstava v opuštěné výloze
Největším náměstím v Ostravě – Význam spolkové činnosti ve společnosti – Druhá výstava ve výlohách.
„Výstavy v opuštěných výlohách“ realizujeme už 4 rokem. Víte kolik výloh už jsme zrealizovali?

Jubilejní kolonie
Perla ostravské architektury – Obnovené spolky.
„Swingové léto“ náš nevětší projekt, jehož cílem je dostat do krásných míst Ostravy živou hudbu a tanec.

Jubilejní kavárna
Piknik, výstava fotografií z naší spolkové činnosti:  Mistrovství ČR na historických lyžích, Elegant Silesia – Mistrovství ČR na historických závodních kolech, Sousedské Vánoce, Blues pod Sýkorákem, Promenáda v Jubilejní kolonii, Čaj o páté v Družstvě a další.

Hudební překvapení po trase.

Moderuje: Karin Raszková a hosté
Technický doprovod: Michal Dvořák

Trasa: Trasa je vedena po cyklostezkách a zpevněných komunikacích. Trasa může být upravena v případě dopravního omezení.

Mapa: zde

Náročnost vyjížďky: Nízká. Trasa má velmi mírné převýšení, je vhodná pro rodiny s dětmi i seniory.

Doprovodný program: výstavy, hudební překvapení, vstupy do památek, piknik.

Vstupné: Zdarma v rámci EVROPSKÉHO TÝDNE MOBILITY.

REGISTRACE

Včasnou registrací nám pomůžete zajistit pro vás co nejlepší komfort a bezpečnost při vyjížďce. Děkujeme.

V případě špatného počasí, nebo jiných nepříznivých okolností, budeme přihlášené účastníky informovat emailem.
Trasy vyjížděk jsou vybírány tak, aby vyhovovaly pokud možno všem věkovým kategoriím.
Náročnost udávaná u jednotlivých vyjížděk je pouze orientační, u dětí doporučujeme, aby rodiče posoudili vhodnost trasy pro své děti podle jejich schopností.

Servis po trase a pitný režim zajištěn.

Více po projektu DO SEDEL zde.

Děláme co nás baví: historie, swing a sport.

Projekt je realizován za finanční podpory:

16. 9. 2023