• akce již proběhla.

Výstavy ve výlohách

13. 9. 2022, 8:00 - 31. 12. 2022, 23:30

NOVÝ PROJEKT
Výlohy v různých městských částech Ostravy zkrášlujeme a využijeme je ke komunikaci našich projektů a realizaci výstav.

28. 10. 2022, 15:00 Českobratrská 14 – Vernisáž s výkladem
Vernisáž formou komentované prohlídky výloh s informacemi o dalších lokalitách a tématech připravovaných výloh.

HISTORICKÁ OKÉNKA

Historie je naší součástí… Ve výlohách vás seznámíme s historií dané lokality, významnými osobnostmi, které zde žily a s jejich dílem a vysvětlíme názvy jednotlivých ulic v okolí. Popisky fotografií a texty budou také v UK a AJ.

TÉMATICKÉ VÝSTAVY

Historické fotografie a exponáty, výstavy současných fotografů a další překvapení.

VÁNOCE V OSTRAVĚ OD ROKU 1900

Výstavy ve výlohách mapující vánoce v Ostravě od roku 1900. Historické fotografie, betlémy, prvorepubliková vánoční výzdoba.

SPOLKOVÁ ČINNOST

Prezentace spolkové činnosti v dané lokalitě, pozvánky na akce a současné aktivity.

Cílem projektu je upoutat pozornost na možnosti využití prázdných výkladních skříní a zvelebení veřejného prostoru. Seznámení s historií dané lokality, posílení sousedské komunity a omezení reklamního smogu. Výstavy ve výlohách jsou také ukázkou možnosti komunikace projektů a propagace kulturních akcí.

AKTUÁLNÍ VÝSTAVA – PUCHMAJEROVA 7

Program a seznam výloh:

Kompletní seznam realizovaných výloh budeme průběžně zveřejňovat, abyste mohli náš projekt sledovat a další výstavy ve výlohách navštívit.

Květen – srpen 2022

• Adresa: Náměstí gen. Svobody 14 – Ostrava Zábřeh
    Název: Sousedská expozice – Prázdninová přání

Září – listopad 2022

• Název: Historické okénko: ul. Chlupníkova, nám. Gen. Svobody, Polanecká spojka, Družstvo.
    Adresa: Náměstí gen. Svobody 14, Ostrava-Zábřeh
  • Název: Historie ulic Českobratrská, Bráfova a okolí.
    Adresa: Českobratrská 14, Moravská Ostrava

Prosinec 2022

• Puchmajerova 7 – Historie ulice a okolí
  • Náměstí Gen. Svobody 14, Ostrava Zábřeh – VÁNOCE V OSTRAVĚ OD ROKU 1900 a výstava historických betlémů
    a vánočních ozdob.

Opuštěné výlohy vybíráme operativně podle obsazenosti nebytových prostor.

UKÁZKA REALIZOVANÝCH VÝLOH 2021:

Partneři projektu

ZÁMEK KRAVAŘE

Projekt je realizován za finanční podpory
Statutárního města Ostravy

13. 9. 2022, 8:00