Výstavy ve výlohách

13. září, 8:00 - 31. prosince, 23:30

NOVÝ PROJEKT
Výlohy v různých městských částech Ostravy zkrášlujeme a využijeme je ke komunikaci našich projektů a realizaci výstav.

28. 10. 2022 – Vernisáž trochu jinak
U příležitosti vzniku ČSR bude vytvořena mapka výstav ve výlohách, které náš spolek Elegant zrealizoval. „Vernisáž trochu jinak“ proběhne formou komentované vycházky s výkladem o historii lokalit, ve kterých se výstavy ve výlohách nacházejí.

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT?

HISTORICKÁ OKÉNKA

Historie je naší součástí.
Ve výlohách vás seznámíme s historií dané lokality, významnými osobnostmi, které zde žily a s jejich dílem a vysvětlíme názvy jednotlivých ulic v okolí. Popisky fotografií a texty budou také v UK a AJ.

TÉMATICKÉ VÝSTAVY

Historické fotografie a exponáty, výstavy současných fotografů a další překvapení.

VÁNOCE V OSTRAVĚ OD ROKU 1900

Výstavy ve výlohách mapující vánoce v Ostravě od roku 1900. Historické fotografie, betlémy, prvorepubliková vánoční výzdoba.

SPOLKOVÁ ČINNOST

Prezentace spolkové činnosti v dané lokalitě, pozvánky na akce a současné aktivity.

Cílem projektu je upoutat pozornost na možnosti využití prázdných výkladních skříní a zvelebení veřejného prostoru. Seznámení s historií dané lokality, posílení sousedské komunity a omezení reklamního smogu. Výstavy ve výlohách jsou také ukázkou možnosti komunikace projektů a propagace kulturních akcí.

Program a seznam výloh:

Kompletní seznam realizovaných výloh budeme průběžně zveřejňovat, abyste mohli náš projekt sledovat a další výstavy ve výlohách navštívit.

květen – srpen

Adresa: Náměstí gen. Svobody 14 – Ostrava Zábřeh
Název: Sousedská expozice – Prázdninová přání

září – říjen