Sousedské Vánoce 2022

27. 11. 2022, 8:00 - 24. 12. 2022, 17:00

Milí sousedé a příznivci,
první Sousedské Vánoce jsme realizovali v době „covidové“ ve víře, že lze být prospěšný v každé době. Věřili jsme, že za všemi zavřenými okny je mnoho dobrých sousedů a lidí, kteří budou rádi sdílet vánoční atmosféru v nejisté době. Povedlo se a my Vám za to děkujeme.

Letošní Vánoce budou zřejmě bez roušek, ale opět v těžké době, proto nám věřte, že jsme se při tvorbě programu opravdu hodně snažili, aby ty letošní Sousedské Vánoce přinesly pořádnou dávku radosti a zábavy.

Pro letošní rok se nám přes veškerou snahu nepodařilo zajistit na projekt dostatečné finanční prostředky. Jestli se Vám líbí naše práce i letošní projekt Sousedské Vánoce, budeme potěšeni za finanční podporu na číslo účtu 2601717188/2010. Pomůže jakákoli částka. Platbu, prosím označte do kolonky zpráva pro příjemce jako DAR.

Nebo zde:

Finanční prostředky použijeme na kapelu (moc bychom si přáli, kdyby se podařily „Swingové vánoce“), dále pak materiál do vánočních výloh, Mikulášskou nadílku a dárky pro děti, tisky, grafiku (FB a web bannery, programový plakát, plakáty do oken, mapa Živého adventu), propagaci, foto a video, doprava prodejních stánků na jarmark, pronájem ohřívadla pro kapelu, mobilní WC.
Díky za Vaši podporu.

Na co se můžete těšit?

Sousedské vánoční výlohy
Také v letošním roce vánočně ozdobíme a rozsvítíme prázdné výlohy na náměstí Gen. Svobody. Vánoční atmosféru dotvoří unikátní sbírka historických betlémů a historické fotografie s vánoční tématikou.

Živý adventní kalendář
Tato nová tradice vás baví a nutno říci, že kreativita vánoční výzdoby v mnohých zahradách a oknech dosahuje v Družstvě a Jubilejce úžasné úrovně. Děkujeme za to, sdílíte radost z Vánoc a je to parádní odezva, že naše aktivity mají smysl.
Zájem je velký, proto jsme letos přidali více oken Živého adventního kalendáře – registrace zde.
Jděte do toho, není krásnější pocit, než když se setkáme se sousedy na vánoční vycházce u nově rozsvíceného okna, nebo návštěvníky z jiných obvodů, kteří s mapkou Živého adventního kalendáře procházejí naše krásné Družstvo a Jubilejku.

Sousedský vánoční strom
Společně nazdobíme vánoční stromy v Družstvě a Jubilejní. Do tvůrčího zdobení bude stejně jako loni zapojena místní Mateřská škola Mozartova a ZŠ Březinova. Stromy budou označeny a umístění najdete na našich stránkách.

Adventní komentovaná procházka
Komentovaná vánoční vycházka s lampičkami povede z Jubilejní kolonie do Družstva. Dozvíte se zajímavé příběhy, sousedské historiky a prohlédnete si ta nejkrásnější vyzdobená okna, domy, vánoční stromy a zahrady.

Jarmark v Družstvě
Vánoční výrobky, dárečky a upomínkové předměty na prodej z dílny MŠ Mozartova, ZŠ Březinova, spolků Elegant a Moravan a sousedské komunity Družstevnice.

Adventní setkání
Vánoční program s ochutnávkou cukroví, vánočního punče a sousedského sdílení.

Neděle 27.11.

16 hod. Jubilejní ulice u oblouku, Ostrava Zábřeh.

Rozsvícení vánočního stromu v Jubilejní
Rozsvícení prvních vánočních oken „Živého adventního kalendáře“

17 hod. Náměstí Gen. Svobody, Ostrava – Družstvo.
Rozsvícení vánoční výlohy v Družstvě

17 – 19 hod. Park Náměstí Gen. Svobody, Ostrava – Družstvo.
Swingové vánoce
Nejkrásnější vánoční swingové hity v podání úžasné kapely Swingalia. Koncert se bude konat v případě, že se nám podaří získat dostatek finančních prostředků.

Pondělí 5.12.

Mikulášská nadílka a vánoční jarmark

16 – 20 hod. Park nám. Gen. Svobody, Ostrava – Družstvo.
Vánoční Jarmark
Vánoční zboží a dárky z dílny MŠ Mozartova, ZŠ Březinova, spolků Elegant, Moravan a sousedské komunity Družstevnice.

17 hod. Park Náměstí Gen. Svobody, Ostrava – Družstvo
Vánoční koledy – program MŠ Mozartova

18 hod. Park Náměstí Gen. Svobody, Ostrava – Družstvo
Příchod Mikulášovy družiny a nadílka pro děti.

Sousedské setkání, občerstvení zajištěno.

Neděle 11.12.

Vánoční kinematograf

17 hod. Křižovatka ul. Jubilejní a Letecké, Ostrava – Zábřeh, trasa bude dále označena z křižovatky svíčkami
Promítání na fasádě domu s komentářem Petra Lexy Přendíka.
Kinematograf: Ostravské zimy a Vánoce.

Po ukončení produkce koledy a sousedské adventní setkání, občerstvení zajištěno.

Neděle 18.12.

Živý advent v Jubilejce a Družstvě

16 hod. Sraz u sousedského vánočního stromu, který je umístěn na rohu ulice  Jubilejní a Mládeže, Ostrava – Zábřeh.

Lampičková adventní vycházka
Nejkrásnější vyzdobená okna „Živého adventu“ v Jubilejce a Družstvě a příběhy slavných rodáků. Vánoční lampičky a lampióny vítány.

17 – 19 hod. Park Náměstí Gen. Svobody, Ostrava – Družstvo.
Vánoční tančírna „Smím prosit sousede?“
Hudební a jiná vánoční překvapení s tančírnou.

Středa 21.12.

Jubilejní slunovrat s vánočním punčem

17 hod.  Křižovatka ul. Jubilejní a Mládeže, Ostrava – Zábřeh, trasa bude dále označena z křižovatky svíčkami
Promítání na fasádě domu s komentářem Petra Lexy Přendíka.
Kinematograf: Zimní slunovrat v našich dějinách.

Sobota 24.12.

12 – 13 hod. Náměstí Gen. Svobody, Ostrava – Družstvo.
Šťastné a veselé sousedské Vánoce.
Ochutnávka cukroví, vaječňáků a ořechovek, rozsvícení vánočních lampiček, sousedská přání.

Sousedské vánoce realizuje spolek Elegant a Klub českých velocipedistů Moravan.

Celý program Sousedských Vánoc, včetně účasti v projektu „Živý adventní kalendář v Jubilejce a Družstvě“ ZDARMA.

27. 11. 2022, 8:00
24. 12. 2022, 17:00