Do sedel 2021

23. května, 14:00 - 28. října, 17:00

Letos jsme pro vás opět připravili oblíbené komentované vyjížďky za historií, kulturou a přírodou Ostravy nazvané Do sedel. Projekt Do sedel vznikl v roce 2020 jako reakce na první vlnu omezení, které nám přinesla pandemie covid-19. Kulturně sportovní spolek Elegant se společně s Ostravským muzeem rozhodli nabídnout Ostravanům atraktivní prázdninovou volnočasovou aktivitou, které by se mohli věnovat všichni od dětí až po prarodiče.

Cílem projektu je podpořit aktivní životní styl, městská kola a zájem veřejnosti o historii, kulturu a přírodní krásy Ostravy. Současně klademe důraz na osvětu v oblasti bezpečnosti, seznámení veřejnosti s cyklostezkami a možnostmi cyklistické dopravy v Ostravě.

Druhý ročník komentovaných vyjížděk Do sedel se bude konat od května do října 2021. Ke každé vyjížďce připraví Ostravské muzeum skládačku nabitou cennými historickými a přírodopisnými informacemi, příběhy významných osobností a legend, doplněné fotografiemi. Obdrží ji zdarma každý účastník.

Do projektu jsou aktivně zapojeny jednotlivé obvody města Ostravy, ve kterých se budou vyjížďky konat. Akci podporuje také partner projektu Nextbike Czech Republic – poskytovatel městských sdílených kol. Obsahovou část výkladu připravuje Ostravské muzeum. Realizaci zajišťuje Kulturně sportovní spolek Elegant.

Kalendárium jednotlivých vyjížděk:

1. 23. 5. 2021 Od kolonie ke kolonii
  2. 6. 6. 2021 Od katedrály k dřevěnému kostelíku
  3. 27. 6. 2021 Od zastávky k nádraží
  4. 6. 7. 2021 Od kavárny k vinárně
  5. 25. 7. 2021 Od pravěku na Landeku
  6. 1. 8. 2021 Od parku k parku
  7. 8. 8. 2021 Od potoku k řece
  8. 12. 9. 2021 Od divadla k divadlu
  9. 17. 10. 2021 Ostravské Hradčany
  10. 28. 10. 2021 Od radnice k radnici

(Kliknutím na jednotlivé vyjížďky se otevřou podrobnější informace.)

PŘIHLÁŠENÍ NA VYJÍŽĎKY

23. května, 14:00