Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Do sedel 2021: Od kolonie ke kolonii (1)

23. 5. 2021, 14:00 - 17:00

Komentovaná vyjížďka za historií, přírodou a kulturou Ostravy: Kolonie Jubilejní, Štítová, Jeremenko, Martinská a další, historie, příběhy a osobnosti ostravských kolonií, architektura staveb.

Každý účastník obdrží zdarma brožuru nabitou cennými historickými, přírodopisnými a dalšími informacemi a fotografiemi, kterou připravuje Ostravské muzeum.

START: 14 hodin, Mariánské náměstí (Ostrava – Mariánské Hory)

CÍL: Jubilejní kolonie, Ostrava-Zábřeh

DÉLKA KOMENTOVANÉ TRASY: 7 km

NÁROČNOST TRASY (od 1 do 5): 1 – nenáročná krátká trasa s minimálním převýšením

MODERÁTOR: Petr Lexa Přendík – zakladatel Klubu českých velocipedistů Moravan, kronikář a kurátor našich výstav

Vyjížďka je zdarma, včetně doprovodného programu. Chcete-li podpořit činnost našeho spolku, můžete tak učinit zasláním libovolného příspěvku na účet spolku: 2601717188/2010. Děkujeme.

TRASA:

  • Mariánské náměstí
  • Martinská kolonie
  • Malý Londýn ve Vítkovicích
  • Štítová kolonie
  • Jeremenko
  • Družstvo – 100 let
  • Jubilejní kolonie


(orientační mapa)

DOPROVODNÝ PROGRAM:

„Muzeum jde do ulic“
Prohlídka putovní outdoorové výstavy Ostravského muzea, která je umístěna na Mariánském náměstí od 16. 5. do 30. 5. a bude putovat do dalších městských obvodů.

Výstava ke 100. výročí vzniku Družstva
K výstavě byly využity opuštěné výlohy na náměstí Gen. Svobody. Najdete zde modely původních domů, historické fotografie, původní tabla, plány domů a mnoho dalšího.

Projížďka Družstvem „Tak šel čas“
V zástavbě Družstva jsou umístěny historické fotografie přesně na místech, ze kterých byly pořízeny. Budete mít tak možnost porovnat historii se současností.

Výstava historických fotografií „ Jubilejní kolonie“
Prohlídka historických fotografií s výkladem o jednotlivých budovách. V centrální části pak budou umístěny historické fotografie z výstavby Jubilejní kolonie.

Další vyjížďky naleznete na tomto odkazu: Do sedel 2021

V případě špatného počasí nebo nepříznivé pandemické situace připravíme pro účastníky interaktivní mapky vyjížděk s poutavým výkladem k jednotlivým zastavením doplněné o historické fotografie. Účastníci si tak budou moci trasy projet sami podle mapky, pustit komentář a objevovat historii, přírodu i překrásné příběhy Ostravy. Trasy vyjížděk jsou vybírány tak, aby vyhovovaly pokud možno všem věkovým kategoriím. Náročnost udávaná u jednotlivých vyjížděk je pouze orientační, u dětí doporučujeme, aby rodiče posoudili vhodnost trasy pro své děti podle jejich schopností.

Projekt se koná s finanční podporou Statutárního města Ostravy, Městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky, OZO Ostrava s.r.o. a Ostravské komunikace, a. s.

 

PARTNEŘI PROJEKTU

 

                           

                                     

                             

Podrobnosti

Datum:
23. 5. 2021
Čas:
14:00 - 17:00
Rubrika Akce:

Místo konání

Ostrava

Pořadatel

Kulturně sportovní spolek Elegant
Telefon:
+420 606 779 628
E-mail:
kancelar@elegantspolek.cz
Webová stránka:
www.elegantspolek.cz