Do sedel 2021: Od katedrály k dřevěnému kostelíku (2)

6. 6. 2021, 14:00 - 17:00

Komentovaná vyjížďka za historií, přírodou a kulturou Ostravy: historie ostravských kostelů, architektura staveb, sochy, mozaiky, obrazy, varhany, významné osobnosti.

Každý účastník obdrží zdarma brožuru nabitou cennými historickými, přírodopisnými a dalšími informacemi a fotografiemi, kterou připravuje Ostravské muzeum.

START: 14 hodin, Katedrála Božského spasitele (Ostrava-centrum)

CÍL: dřevěný kostel sv. Kateřiny Alexandrijské, Ostrava-Hrabová

DÉLKA KOMENTOVANÉ TRASY: 14 km

NÁROČNOST TRASY (od 1 do 5): 3 – delší trasa, ale s minimálním převýšením

MODERÁTOŘI: Petr Lexa Přendík (výklad během vyjížďky) a Jan Strakoš (průvodce varhanami)

VARHANÍCI: Jan Strakoš, Štěpán Ponča

DOPROVODNÝ PROGRAM: „Ostravské varhany“
Ke kostelům neodmyslitelně patří varhany. Historií ostravských varhan nás provede varhaník a ředitel Základní umělecká školy Jožky Matěje v Brušperku, Mgr. Jan Strakoš, který poutavou přednášku doplní i ukázkami hry na varhany a malým koncertem. Doplní ho také jeho žák, devítiletý Štěpán Ponča z Frýdku-Místku, který se hře na varhany věnuje již od svých 4 let a pravidelně vystupuje na Noci kostelů.

Katedrála Božského spasitele – ukázka hry na varhany
Kostel Sv. Václava – prohlídka kostela a ukázka hry na varhany
Kostel Panny Marie Královny – prohlídka kostela a ukázka hry na varhany
Dřevěný kostel sv. Kateřiny Alexandrijské v Hrabové – prohlídka kostela, malý varhanní koncert.

Vyjížďka je zdarma, včetně doprovodného programu. Chcete-li podpořit činnost našeho spolku, můžete tak učinit zasláním libovolného příspěvku na účet spolku: 2601717188/2010. Děkujeme.

• Katedrála Božského spasitele
  • Evangelický (červený) kostel
  • Kostel sv. Václava – prohlídka
  • Kaple sv. Alžběty (Sisi)
  • Kostel sv. Pavla – Vítkovice
  • Kostel Marie Panny Královny – Mariánské Hory
  • Kostel Panny Marie, Královny posvátného růžence – Ostrava-Hrabůvka
  • Kostel sv. Kateřiny

Projekt se koná s finanční podporou Statutárního města Ostravy, Městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky, OZO Ostrava s.r.o. a Ostravské komunikace, a. s.

PARTNEŘI PROJEKTU

6. 6. 2021