Do sedel 2021: Od katedrály k dřevěnému kostelíku (2)

6. června, 14:00 - 17:00

Komentovaná vyjížďka za historií, přírodou a kulturou Ostravy: historie ostravských kostelů, architektura staveb, sochy, mozaiky, obrazy, varhany, významné osobnosti.

Každý účastník obdrží brožurku nabitou cennými historickými, přírodopisnými a dalšími informacemi a fotografiemi, kterou připravuje Ostravské muzeum.

START: 14 hodin, Katedrála Božského spasitele (Ostrava-centrum)

CÍL: dřevěný kostel sv. Kateřiny, Ostrava-Hrabůvka

DÉLKA KOMENTOVANÉ TRASY: 14 km

NÁROČNOST TRASY (od 1 do 5): 3 – delší trasa, ale s minimálním převýšením

Vyjížďky jsou zdarma, včetně doprovodného programu. Chcete-li podpořit činnost našeho spolku, můžete tak učinit zasláním příspěvku na číslo účtu: 2601717188/2010. Děkujeme.

• Katedrála Božského spasitele
  • Evangelický (červený) kostel
  • Kostel sv. Václava – prohlídka
  • Kaple sv. Alžběty (Sisi)
  • Kostel sv. Pavla – Vítkovice
  • Kostel Marie Panny Královny – Mariánské Hory
  • Kostel Panny Marie, Královny posvátného růžence – Ostrava-Hrabůvka
  • Kostel sv. Kateřiny

DOPROVODNÝ PROGRAM: „Ostravské varhany“
Ke kostelům neodmyslitelně patří varhany. Historií ostravských varhan nás provede varhaník a ředitel Základní umělecká školy Jožky Matěje v Brušperku, Mgr. Jan Strakoš, který poutavou přednášku doplní i ukázkami hry na varhany a malým koncertem.
Kostel Sv. Václava – prohlídka kostela s výkladem.
Kostel Sv. Václava – prohlídka varhan, seznámení s nástrojem a ukázka hry na varhany.
Kostel Panny Marie Královny, Mariánské hory – prohlídka kostela a ukázka hry na varhany.
Dřevěný kostel sv. Kateřiny Alexandrijské v Hrabové – prohlídka kostela, malý varhanní koncert.

Partneři projektu Do sedel:

6. června

Ostrava, Moravskoslezský Česká republika + Google Mapa