Do sedel 2021: Od zastávky k nádraží (3)

27. června, 14:00 - 17:00

Komentovaná vyjížďka za historií, přírodou a kulturou Ostravy: Depozitář historických vozidel, historie ostravských nádraží, počátky železniční dopravy v Ostravě, architektura staveb, významné osobnosti.

Každý účastník obdrží brožurku nabitou cennými historickými, přírodopisnými a dalšími informacemi a fotografiemi, kterou připravuje Ostravské muzeum.

START: 14 hodin, parkoviště u tramvajové zastávky Martinov (Garage Club)

CÍL: Nádraží Vítkovice

DÉLKA KOMENTOVANÉ TRASY: 13 km

NÁROČNOST TRASY (od 1 do 5): 3 – delší trasa s mírným převýšením

Vyjížďky jsou zdarma, včetně doprovodného programu. Chcete-li podpořit činnost našeho spolku, můžete tak učinit zasláním příspěvku na číslo účtu: 2601717188/2010. Děkujeme.

• Depozitář historických vozidel v Martinově
  • Přírodní rezervace Turkov
  • Třebovický park – zámek, mlýn
  • Nádraží Svinov – historie železniční dopravy v Ostravě, významné osobnosti a budovy
  • Přírodní rezervace Rezavka
  • Odra – splav
  • Nádraží Vítkovice

DOPROVODNÝ PROGRAM:
Depozitář historický vozidel – Dopravní podnik Ostrava – prohlídka.
Výstava historických fotografií „Stavba a historie nádraží Vítkovice“.

Partneři projektu Do sedel:

27. června

Ostrava, Moravskoslezský Česká republika + Google Mapa