Do sedel 2021: Od potoku k řece (7)

8. 8. 2021, 14:00 - 17:00

Komentovaná vyjížďka za historií, přírodou a kulturou Ostravy: historie Poruby, perly Sorely, sochy, přírodní rezervace Turkov, řeka Odra, vodní sporty, sportovní osobnosti, počátky trampingu.

Každý účastník obdrží zdarma brožuru nabitou cennými historickými, přírodopisnými a dalšími informacemi a fotografiemi, kterou připravuje Ostravské muzeum.

START: 14 hodin, Zámek Poruba

CÍL: Loděnice Děhylov

DÉLKA KOMENTOVANÉ TRASY: 14 km

NÁROČNOST TRASY (od 1 do 5): 2 – nenáročná delší trasa s minimálním převýšením

Vyjížďka je zdarma, včetně doprovodného programu. Chcete-li podpořit činnost našeho spolku, můžete tak učinit zasláním libovolného příspěvku na účet spolku: 2601717188/2010. Děkujeme.

• Porubka – rybník pod zámkem, historie
  • Oblouk a Sorela
  • Svinov – obec, park, fara
  • Řeka Odra – soutok Porubky a Odry
  • Elektrárna Třebovice
  • Lihovar Dubí
  • Řeka Opava
  • Rybník Štěpán
  • Děhylov, Loděnice

DOPROVODNÝ PROGRAM:

Koncert RETRO BLUES na Loděnici v Děhylově. Bluesman Petr „Džetro“ Ritzka, který se svým projektem „Retro Blues“ již řadu let brázdí český rybník a polské příhraničí. Mezi jeho oblíbence nepatří jen zakladatelé blues typu Roberta Johnsona, ale také např. americký folkový písničkář Bob Dylan, kanadský zpěvák Neil Young nebo třeba slavný Johnny Cash.

Projekt se koná s finanční podporou Statutárního města Ostravy, Městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky, OZO Ostrava s.r.o. a Ostravské komunikace, a. s.

PARTNEŘI PROJEKTU

8. 8. 2021