Výškovické swingování 2021

7. srpna, 15:00 - 20:00

Sousedská slavnost ve Starých Výškovicích s mottem: „Když století Výškovicemi proletí“.

Čeká vás koncert Poker Dixieland Jazz Band, swingová tančírna, swingová škola a taneční vystoupení, piknik, zábavné kvízy, historické kratochvíle pro děti, výstava a představení Pamětní knihy obce Výškovice: Psáno výškovickými kronikáři v letech 1923-1966, kterou vydal Městský obvod Ostrava-Jih a pečlivě zpracoval kronikář Petr Lexa Přendík.
Po setmění kinematograf – historie Výškovic od počátku k dnešku ve fotoprojekci.
Vstup zdarma!
Doprovodný program:
14 hod. sraz u Řízkárny
Komentovaná vycházka s Petrem Lexou Přendíkem za historii starých Výškovic. Cena 100/80 Kč.

Výškovické swingování se koná v rámci projektu Swingové léto za finanční podpory Statutárního města Ostravy a Městského obvodu Ostrava-Jih.

7. srpna

Kaple Nanebevzetí Panny Marie Ostrava