Do sedel 2021: Od parku k parku (6)

29. 8. 2021, 13:00 - 17:00

Komentovaná vyjížďka za historií, přírodou a kulturou Ostravy: historie ostravských parků, vzácné rostliny, významné stromy, sochy a památníky ve veřejném prostoru, příběhy sochařů.

Každý účastník obdrží zdarma brožuru nabitou cennými historickými, přírodopisnými a dalšími informacemi a fotografiemi, kterou připravuje Ostravské muzeum.

START: 13 hodin, Prokešovo náměstí (Ostrava-centrum)

CÍL: Bělský les

DÉLKA KOMENTOVANÉ TRASY: 13 km

NÁROČNOST TRASY (od 1 do 5): 2 – nenáročná delší trasa s pozvolným mírným stoupáním

• Prokešovo náměstí
  • Nová střelnice a Komenského sady
  • Park Československých letců – historie letounu umístěného v původním parku, vzácné platany, venkovní třída
  • Husův sad – historie soch, okolních vilek a kaple Sv. Alžběty, Evangelický kostel, 1. gymnázium v Ostravě
  • Cingrův sad
  • Zimní stadion Kotase – o černém ledu
  • Sad Dr. Milady Horákové – historie krematoria, katolický a židovský hřbitov, sochařské sympozium
  • Kulturní dům, nová filharmonie
  • Sad Jožky Jabůrkové – historie, zoo koutek, sochy, altán, stromy
  • Park Družstvo – náměstí Gen. Svobody – 100. výročí Družstva
  • Lesopark Bělský les – historie původního lesa Studna, prameny, plicní sanatorium, kasárna, legenda kaple Panny Marie Lurdské

DOPROVODNÝ PROGRAM:
Výstava maket původních domů Družstva
Výstava historických fotografií – 100 let Družstva
Výstava Muzeum jde do ulic
Vstup do mini zoo Bělský les s výkladem
Workshop pro děti „Poznáváme les“
Opékání párků v areálu Lesní školy Bělský les
Country koncert

Vyjížďka je zdarma, včetně doprovodného programu. Chcete-li podpořit činnost našeho spolku, můžete tak učinit zasláním libovolného příspěvku na účet spolku: 2601717188/2010. Děkujeme.

Projekt se koná s finanční podporou Statutárního města Ostravy, Městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky, OZO Ostrava s.r.o. a Ostravské komunikace, a. s.

PARTNEŘI PROJEKTU

29. 8. 2021