Kolonáda – cykloorienťák Ostravou

28. 8. 2021, 12:00 - 22:00

Cyklistická akce se zábavou pro celou rodinu, která je součástí Dnů Fajne rodiny.

Jednotlivci i týmy si mohou od 12 do 16 hodin projet první „cykloorienťák“ Ostravou. Každý účastník obdrží mapku s vyznačenými stanovišti, která se budou nacházet v blízké i delší vzdálenosti od startu a budou různě zaměřená: např. kvízy, jízda zručnosti, pomalá jízda, výstava, jízda na vysokém kole,  cyklokuriozity a různé workshopy. Trasu si pak každý účastník zvolí sám podle svých možností a preferovaných stanovišť. Cílem je navštívit co největší počet stanovišť v časovém limitu.

V cíli bude bohatý doprovodný program „Swingová Kolonáda“, taneční škola Jazz Monkeys, swingový koncert, tančírna, taneční představení, komentované vycházky s Ostravskými pěšinami a kinematograf s výkladem Petra Lexy Přendíka.

Každý úspěšný účastník obdrží pamětní list a svou upomínkovou fotografii z Kolonády. Akce je určena pro všechny věkové kategorie, jednotlivce, týmy a hlavně rodiny s dětmi.

Registrace účastníků od 11 hod. v místě startu.

Přihláška na cykloorienťák zde: Přihláška

Startovné:

• dospělí 100 Kč
  • děti, studenti / senioři nad 65 let 50 Kč
  • tým / rodina (max. 5 osob) 200 Kč

V ceně startovného: mapka dané trasy, informační brožura, servis, památeční jednotné registrační číslo (značení účastníků, název akce, loga partnerů), vstupy do památek po trase, vstupy na workshopy, výstavy s výkladem, diplom, památeční foto s logem akce a partnerů.

Mapka a popis jednotlivých stanovišť níže.

Doprovodný program – SWINGOVÁ KOLONÁDA

• 15 – 16 hod. Swingová taneční škola pro začátečníky Jazz Monkeys s hlídáním dětí. Vstup zdarma.
  • 16 – 20 hod. Koncert Poker Dixieland Jazz Band, tančírna, swingové taneční vystoupení, piknik. Vstup zdarma
  • 20:30 – 22 hod. Kinematograf:
    „1. republika v Ostravě 1918 – 1938“. Unikátní krátký film z archivu Ostravského muzea.
    „Moravská část Ostravy v historických fotografiích1880 – 1945″. Lexův kinematograf – projekce historických fotografií s výkladem. Vstupné dobrovolné.

Komentované vycházky Ostravských pěšin

Průvodce P. L. Přendík
  • 16:30 hod. Ernst Korner: Prvorepublikové paláce Moravské Ostravy – komentovaná vycházka představuje výrazné stavební realizace jednoho z nejkvalitnějších architektů meziválečné Ostravy. Sraz na zastávce MHD Elektra. Vstup zdarma.
  • 18:30 hodZa vůní Ostravských kaváren – komentovaná vycházka představí příběh ostravských kaváren v letech 1850–1945. Sraz u Minikino kavárny. Vstup zdarma.

Partneři akce:
Ostravské muzeum, Ostravská univerzita – Pedagogická fakulta, Ostravské pěšiny, Chaloupka, A Bike Club Ostrava.

Projekt se koná za finanční podpory Statutárního města Ostravy.

Kolonáda – cykloorienťák Ostravou a Taneční škola Jazz MONKEYS s hlídáním dětí s tančírnou a koncertem je financována z dotačního programu FAJNA RODINA.

Komentované vycházky jsou pořádány ZDARMA díky dotaci z rozpočtu Městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz.

28. 8. 2021

Komenského sady, Ostrava