Do sedel 2021: Od kavárny k vinárně (4)

6. 7. 2021, 14:00 - 17:00

Komentovaná vyjížďka za historií, přírodou a kulturou Ostravy: historie významných ostravských kaváren, restaurací, výletních míst a hotelů, architektura, významné osobnosti a neuvěřitelné kavárenské příběhy. Každý účastník obdrží zdarma brožuru nabitou cennými historickými, přírodopisnými a dalšími informacemi a fotografiemi, kterou připravuje Ostravské muzeum.

Na vyjížďku navazuje v 16 hodin Swingování ve Farské zahradě (projekt v rámci Swingového léta) – swingová taneční škola Jazz Monkeys pro začátečníky s hlídáním dětí, swingový koncert LAM trio a tančírna pod širým nebem v krásném prostředí nově zrekonstruované zahrady. Akce je zdarma!

START: 14 hodin, Prokešovo náměstí (Ostrava-centrum)

CÍL: Havlíčkovo nábřeží

DÉLKA KOMENTOVANÉ TRASY: 6 km

NÁROČNOST TRASY (od 1 do 5): 1 – nenáročná krátká trasa bez převýšení

DOPROVODNÝ PROGRAM: Swingování ve Farské zahradě 16 – 19 hodin. Koncert LAM trio, tančírna pod širým nebem, swingová taneční škola pro začátečníky s hlídáním dětí. Více info zde.

Vyjížďka i doprovodný program jsou zdarma. Chcete-li podpořit činnost našeho spolku, můžete tak učinit zasláním libovolného příspěvku na účet: 2601717188/2010. Děkujeme.

• Stará střelnice a Nová Střelnice
  • Havířské „knajpy“ a veřejné domy
  • Hotel Brioni
  • Stodolní ulice
  • Kavárna Fénix
  • Hostinec u Rady
  • Centrum města a domy s propinačním právem (možností vařit pivo)
  • Kavárna Praha – Café Habsburg
  • Ostravské lauby – kabaret Alhambra
  • Hotel Imperial – architektura a vzácní hosté
  • Hotel Palace – architektura a vzácní hosté
  • Hradní náměstí – občerstvovna u Modré labutě

Projekt se koná s finanční podporou Statutárního města Ostravy, Městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky, OZO Ostrava s.r.o. a Ostravské komunikace, a. s.

PARTNEŘI PROJEKTU

6. 7. 2021