Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Živý adventní kalendář

29. 11. 2020, 16:00 - 20. 12. 2020, 21:00

Živý advent v Jubilejní kolonii a Družstvě 2020

Projekt Živý adventní kalendář je pro časy nynější více než symbolický.
Může být realizován za jakékoli pandemické situace.
Projektu se mohou účastnit všichni – i lidé, kteří se ocitnou v izolaci.
Vzájemné sdílení a společné vytvoření Živého adventního kalendáře posílí komunitu, sousedské vztahy, vánoční atmosféru a duševní pohodu všech zúčastněných.

Kdy jindy než o vánocích…

Každý večer v období adventu se rozsvítí jedno z oken s překrásnou vánoční výzdobou. Termíny rozsvícení oken s vánoční výzdobou jsou již rozebrány a zájemci tak pomohou dotvořit příjemnou vánoční sousedskou atmosféru v těchto čtvrtích.

Okno každého účastníka bude označeno datem rozsvícení. Z celé akce vznikne časosběrný video spot. Za vaše rozsvícené okno obdržíte malý vánoční dárek a pamětní list. Na facebook Elegant spolku budeme umisťovat fotografie oken a budete tak moci on-line sledovat náš Živý adventní kalendář.

Vytvořili jsme adventní mapku Družstva a Jubilejní kolonie, ve které jsou označeny termíny a místa rozsvěcení oken. Stačí vyrazit na pravidelné adventní procházky od jednoho krásného okna k druhému a užívat předvánoční atmosféru.

Všimli jste si, že v Družstvě i v Jubilejní kolonii chybí vánoční výzdoba? Tak letos to společně napravíme. Akci sousedský vánoční strom spustíme 1. adventní neděli, fotky si můžete prohlédnout na našem facebooku.

Na procházkové vánoční trase se určitě zajděte podívat na naše sousedské vánoční výlohy. Najdete je na Nám. gen. Svobody. Každou adventní neděli odhalíme jednu výlohu, každá výloha má jiné téma: cyklo – výloha, sousedské okénko, inspirace a trendy Vánoce 2020 a poslední výloha bude překvapení pro malé i velké.

Tak šťastné a veselé sousedské vánoce a snad brzy na viděnou.

ke stažení zde

mapa oken a stromů, A4

 

Podrobnosti

Zahájení:
29. 11. 2020, 16:00
Ukončení:
20. 12. 2020, 21:00
Rubrika Akce:
Webová stránka:
www.elegantspolek.cz

Místo konání

Jubilejní kolonie, Ostrava-Jih

Pořadatel

Elegant spolek