Tančírna u altánu

28. dubna, 15:00 - 19:00

Stylové zahájení 4. ročníku „Swingového léta“ v rámci oslav 100. výročí Velké Ostravy.
Swingová kapela, tančírna, historická auta, výstava „Krasavice Ostrava“, komentované vycházky,
setkání s prvním starostou Velké Ostravy Janem Prokešem, hra „Po stopách Velké Ostravy“,
historický fotokoutek, taneční workshopy, dílnička pro děti, stylový cyklobar Elegant s historickými
koly, lehátky, výzdobou a prvorepublikovým občerstvením.

Dobové oblečení vítáno!

„Swingové léto“ letos zahájíme v nové lokalitě a navrátíme vítkovickému hudebnímu altánu atmosféru nedělních koncertů jako před 100 lety.
Tančírnu bude moderovat Vojtěch Lipina (herec Komorní scény Aréna, zakladatel spolku Elegant), který provede návštěvníky nejen bohatým programem, ale také přiblíží život ve Vítkovicích před 100 lety pomocí vtipných útržků z historických novin a dalších periodik.
Hudebním altánem se rozezní swing v podání skvělé kapely Swingalia, která je energií, láskou k hudbě a talentem všech zúčastněných doslova nabitá.
Onen swing v názvu kapely nevymezuje repertoir jen na hity 30.-40. let, ale vystihuje jakýsi šmrnc kapely, která vzdává hold velikánům nejen swingové éry, ale i jiných jazzových stylů a s osobitým humorem se nestydí servírovat ani hity odjinud v novém kabátu.
Nebudou chybět taneční workshopy, historický fotokoutek, dílnička pro děti.
Atmosféru jako před 100 lety doplní také historická auta, návštěva prvního starosty Jana Prokeše, který bude rozdávat razítka v rámci soutěže „Po stopách Velké Ostravy“ a unikátní výstava „Krasavice Ostrava“.
Nebude chybět stylové gastro a cyklobar Elegant s lehátky, který nabídne prvorepublikové speciality
např. bábovky, buchty, perníky podle starých receptů, nebo také meltu a pivní speciál „Prokeš“
uvařené na tuto akci ostravským pivovarem AERO.
Ještě před zahájením tančírny se můžete naladit na historii Vítkovic komentovanou vycházkou s Petrem Lexou Přendíkem.
Vstup na tančírnu, taneční workshopy, koncert a další doprovodný program je zdarma.
Komentované vycházky jsou zpoplatněny.

Časový harmonogram:

13 30 hod.
Komentovaná vycházka „Za historií Vítkovického parku“
Cena 120 Kč. Platba na místě hotově, nebo převodem QR kódem.
Sraz na tramvajové zastávce Stará ocelárna v Ruské ulici.
Cíl vycházky v místě konání
akce.
15 hod.
Slavnostní zahájení a křest putovní výstavy „Krasavice Ostrava“
15 – 17 hod.
Dílnička pro děti, historický foto koutek se starostou Janem Prokešem, razítka do soutěže „Po stopách Velké Ostravy“.
15 – 19 hod.
Swingová kapela Swingalia s tančírnou.
15 30 hod.
Swingové taneční vystoupení (Adam Birka, Jana Galačová)
16 hod.
Komentovaná vycházka „Od hřbitovu k sadu“
Cena: 120 Kč. Platba na místě hotově, nebo převodem QR kódem.
Start a cíl: v místě konání akce.
16 00 hod.
Taneční workshop (taneční škola Swingville,  Adam Birka, Jana Galačová)
17 hod.
Swingové taneční vystoupení
15 – 19 hod.
V provozu cyklobar Elegant
19 hod.
Konec akce.

4. ročník Swingového léta 2024.

Swing jak známo propojuje všechny generace a tanec sbližuje, proto se již čtvrtým rokem těší naše tančírny velké oblibě.

Cílem projektu „Swingové léto“ je realizovat tančírny s živou muzikou (blues, swing, jazz).
Podporovat kapely a umělce z našeho regionu, vytvářet originální program pro každou tančírnu a oživit zapomenuté lokality.

Děkujeme partnerům za finanční podporu.