Ostravská módní revoluce

4. dubna, 18:00 - 19:30

V čem byla ostravská móda výjimečná? Kde v Ostravě vznikaly první módní salóny? Co se nosilo? Proč ženy zbořily všechny mýty o ženské kráse a společenské normy? V čem byly ženy před 100 lety odvážné a kreativní? Jak se mužům líbil nový symbol ženské krásy?
Odpovědi na všechny otázky najdete na premiéře přednášky s promítáním „Ostravská módní revoluce“.
Pronikneme do tajů módního světa před 100 lety a odhalíme příčiny největší módní revoluce v dějinách lidstva, která zbořila mýty a dala ženám svobodu.
Revoluce obnažených lýtek a svobodných prsou bez korzetu položila k nohám žen celý nový svět. Svět plný ženskosti a gentlemanství, estetiky a galantnosti.
Svět, který může být velkou inspirací pro časy nynější.
Premiéra přednášky s promítáním.
Délka: 90 min.
Přednáší: Karin Raszková
Vstupné: 150 Kč
Kapacita omezena: 40 míst