Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

RETRO SILESIA

18. srpna - 21. srpnaENGLISH VERSION

Mezinárodní sraz historických kol v areálu Zámku Kravaře, jehož 1. ročník pořádá Spolek Elegant ve spolupráci s Klubem českých velocipedistů Moravan! Krásný zámecký park nám poskytne parádní zázemí pro realizaci setkání velocipedistů i doprovodného programu.

 

REGISTRACE

Cena:
4 dny, 18. – 21. 8. 2022, včetně autobusového zájezdu: 400 Kč
2 dny, 20. – 21. 8. 2022: 250 Kč

Děti do 15 let zdarma.

Registrujte se zde

Cena zahrnuje: welcome drink, pamětní list, dárek pro každého účastníka, sobotní snídaně a káva, zdarma kemp, vstupy do památek – zámek Kravaře, zámek Bruntál (výstava Fenomén cyklistika), koncerty, tančírny, komentovaný autobusový zájezd, celodenní program se společnou komentovanou vyjížďkou Do sedel s doprovodným programem.
Součástí programu je také letní slavnost v zámeckém parku s velkým tanečním orchestrem s VIP místy pro účastníky Retro Silesia a další bohatý doprovodný program a překvapení. Kompletní program níže.

Děkujeme za včasnou registraci, pomůžete nám vytvořit pro Vás co nejlepší podmínky a zajistit dostatečný servis pro vaši spokojenost.

 

UBYTOVÁNÍ

  • v areálu zámeckého parku bude k dispozici zdarma parkování karavanů, el. přípojka, wc, sprcha
  • stanové městečko zdarma v bezprostřední blízkosti areálu
  • další možnosti ubytování v okolí – nutné zajistit samostatně s předstihem (nezajišťujeme)

PROGRAM

18. 8. čtvrtek

od 15 – 18 hod. Registrace v info stánku Elegant, uvítací přípitek, prohlídka  zámeckého parku Kravaře.
19 – 22 hod. Večírek velocipedistů, hudební program.

19. 8. pátek

9 – 13 hod. Registrace v info stánku Elegant. Prohlídka Zámku Kravaře.
13 – 16:30 hod. Autobusový komentovaný zájezd Kravaře – Bruntál – Kravaře. Prohlídka výstavy Fenomén cyklistika, Zámku Bruntál, zámeckého parku. Odjezd: vstupní brána do zámeckého parku – Kravaře.
16:30 – 22 hod. Cyklo piknik v zámeckém parku, živá hudba, tančírna, cyklokuriozity, setkání s účastníky závodu Elegant Silesia, výstava závodních historických kol, cykloburza.

20. 8. sobota

7 – 18 hod. Elegant Silesia – 3. mistrovství ČR na historických závodních kolech
11 – 17 hod. Do sedel – komentovaná vyjížďka velocipedistů s programem. Start u info stánku Elegant.
16 – 19 hod. Swing piknik, živá hudba, tančírna
17 – 19 hod. Cyklokuriozity, setkání s účastníky závodu Elegant Silesia, výstava závodních historických kol, cykloburza, krasojízda.
19 – 24 hod. Letní taneční slavnost s velkým tanečním orchestrem Dolbend, velká swingová show, taneční workshop, tančírna.

21. 8. neděle

10 – 13 hod. Cykloburza.
10 – 24 hod. Bohatý program v areálu zámeckého parku, kapely, art zóna, gastro zóna, návštěva Kravařského odpustu.

V průběhu konání akce bude v bezprostřední blízkosti probíhat Kravařský odpust – největší pouť v kraji (19. – 22. 8) a 3. Mistrovství ČR na historických závodních kolech ELEGANT SILESIA.

 

 

AUTOBUSOVÝ ZÁJEZD

Zájezd z Kravař do Muzea v Bruntále na výstavu Fenomén cyklistika, kterou realizuje náš spolek. Expozice je unikátní svým obsahem i rozsahem. Mapuje nejen na počátky technického vývoje kola, ale také rozvoj cyklistiky v Moravskoslezském kraji. Na výstavě zaujme rozsáhlá sbírka historických závodních kol, velkoformátové historické fotografie, dobové plakáty ze závodů, přehazovačky, brzdy a další technické skvosty ve vitrínách expozice. Průvodcem zájezdu i prohlídky výstavy bude kurátor výstavy Petr Lexa Přendík. Součástí zájezdu je také prohlídka venkovní výstavy Muzeum jde do ulic, nádherného zámeckého parku a malé občerstvení v prvorepublikové kavárně.

 

KOMENTOVANÁ VYJÍŽĎKA

Komentovaná cyklovyjížďka vás nejprve seznámí s historickými dominantami města Kravaře. Poté se přesuneme do Bolatic k zdejšímu zámku, kde si připomeneme zdejší prajzské nářečí. Od zámku budeme pokračovat po silnici do Háje ve Slezsku. Cesta nás povede kolem rybníků Nezmar a Jezero. V Háji ve Slezsku bude přestávka na občerstvení. Dozvíte se zde základní informace o zdejším slavném rodákovi – Vladislavu Vančurovi. Poté budeme pokračovat po silnici přes Smolkov, Lhotu u Opavy, Mokré Lazce a Štítinu, přičemž se v každé obci zastavíme u jedné z pamětihodností. Vyjížďka končí opět u zámku v Kravařích. Průvodcem vyjížďky bude historik, kronikář, spisovatel, kurátor našich výstav a vášnivý velocipedista Petr Lexa Přendík.

  

 

ELEGANT SWING PIKNIK

Pro účastníky srazu velocipedistů bude po návratu čekat parádní dobová atmosféra, ke které swing neodmyslitelně patří. Lehátka, deky, přátelská setkání, swingová hudbatanec, taneční škola swingu pro začátečníky, swingová show. Na louce zámeckého parku postavíme taneční parket a podium pro kapelu a v rámci celodenního programu budou k dispozici cyklokuriozity, krasojízda a další překvapení. Dobové oblečení vítáno.

Hudební program: velký taneční orchestr Dolbend 
Taneční program: Jazz Monkeys

 

CYKLOBAR ELEGANT

Po celou dobu srazu nebude chybět legendární Cyklobar Elegant. Usměvavá obsluha a květiny umocní gurmánský zážitek z našich domácích buchet, dezertů, kávy, domácích limonád, kolekce vín Elegant z vinařství Gréger Rakvice, míchané nápoje, speciality na grilu a výborné pivo.

Těšíme se na vás!

 

ENGLISH VERSION

Podrobnosti

Zahájení:
18. srpna
Ukončení:
21. srpna
Rubrika Akce:

Pořadatelé

Elegant spolek
Klub českých velocipedistů Moravan

Místo konání

Zámek Kravaře
Alejni 24
Kravaře, Moravskoslezský 747 21 Česká republika
+ Google Mapa
Webová stránka:
www.elegantspolek.cz