Propozice pro závodníky

Závodní dráha

Sestavení závodní dráhy je velice atraktivní pro diváky a zároveň prověří všechny dovednosti lyžařů. Dřevěné branky vytyčí dráhu, součástí dráhy je skokánek, cíl je v kopci (vrácečka), stoupání prokáže dovednosti jezdce v kopci a za velké podpory diváků mnohdy rozhodne o vítězi.

Disciplíny

V rámci Mezinárodního mistrovství ČR v historickém lyžování:

• Slalom / závod lyžařské všestrannosti dvoukolovým systémem v paralelní slalomové dráze. Součástí závodu bude slalom, skok a krátký výběh. Lyžaři budou rozděleni dle vypsaných kategorií. Startovat se bude po dvou v paralelních drahách. Ve druhém kole si dvojice dráhy vymění, do celkových výsledků se časy z obou kol sčítají. Při prezentaci bude znám časový program startu jednotlivých kategorií, abychom omezili čekání na startu.
  • Jasankros – Skicross na jasankách. Startovat se bude ve skupinách po šesti závodnících dle startovního pavouka. Z prvního kola postupují všichni, takže každý si odjede minimálně dva sjezdy. Finálové umístění určí vítěze. Každý kontakt, který je prováděn úmyslně za účelem shození nebo vytlačení soupeře z trati, povede k diskvalifikaci – posuzuje rozhodčí.

Propozice

Místo konání:
Závod se koná ve Ski areál Mosty u Jablunkova

Datum konání: 11.1.2020

Pořadatel: Kulturně sportovní spolek Elegant

Kategorie:

Slalom / závod lyžařské všestrannosti
– děti do 14-ti let, dřevěné lyže s volnou patou
– ženy dřevěné lyže s volnou patou bez hran, TELEMARK, bez rozdílu věku
– ženy dřevěné lyže s volnou patou bez hran, 40 let a více
– ženy dřevěné lyže s volnou patou bez hran, 15-39 let
– muži dřevěné lyže s volnou patou bez hran, TELEMARK, bez rozdílu věku
– muži dřevěné lyže s volnou patou bez hran, 50 let a více
– muži dřevěné lyže s volnou patou bez hran, 15-49 let
– muži dřevěné lyže s hranami, 15-100 let
– muži dřevěné lyže s volnou patou bez hran Strictly Classic
Původní staré dřevěné lyže, voskované dřevo, původní staré kožené boty. Žádný Kandahar nebo jiná lanková vázání, žádné plastové boty, ani nové kožené boty, žádné plastové skluznice.

Jasankros
– děti do 14-ti let dřevěné lyže s volnou patou
– ženy dřevěné lyže s volnou patou bez hran, bez rozdílu věku
– muži dřevěné lyže s volnou patou bez hran, 50 let a více
– muži dřevěné lyže s volnou patou bez hran, 15-49 let
– muži dřevěné lyže s hranami, bez rozdílu věku

Výstroj bude před startem kontrolována.

Upozornění !

Z technických a časových důvodů je možné startovat v každé disciplíně pouze v jedné kategorii!
Pokud se do jedné kategorie přihlásí méně jak čtyři závodníci, mohou být zařazeni do nejbližší kategorie.

Účastníci mladší 18 let musí mít souhlas zákonného zástupce!

Přihlášky posílejte do 9.1.2020 na kancelar@elegantspolek.cz. Na pozdější přihlášky již nemusí být brán zřetel.

Startovné

Dospělí
– jedna disciplína (Slalom nebo Jasankros) 100,- Kč
– obě disciplíny (Slalom + Jasankros) 150,- Kč

Děti
– jedna disciplína (Slalom nebo Jasankros) 20,- Kč
– obě disciplíny (Slalom + Jasankros) 30,- Kč

Startovné se hradí při registraci v den závodu.

Předepsané vybavení pro závodníky na starých lyžích

Účastnit se závodu v historickém lyžování může pouze závodník na dřevěných lyžích (u nás řečených „jasankách“), v oblečení odpovídajícím té době. Boty jsou akceptovány pouze kožené, ne plastové lyžáky. V kategorii bez hran nesmí mít lyže jiné než dřevěné hrany a vázání musí dovolit zvednutí paty minimálně 5cm nad podložku, což bude kontrolováno na startu! Z důvodu bezpečnosti bude na startu kontrolována úplnost a bezpečnost vázání, aby nedošlo k tomu, že někomu ujede lyže hned v prvním oblouku. Řemínky musí být všude, kde mají být, nesmí být zpuchřelé, aby se nerozpadly už při minimálním zatížení, a musí být dostatečně dotažené. Závodník nemusí být puštěn na start!

Rozpis časů pro závodníky

Prezentace, výdej startovních čísel 7:30 – 9:30
Prohlídka tratě a volný trénink 8:30 – 9:30
Dětská kategorie – povinná prohlídka trati s předjezdcem 9:30
Start slalomu – začíná kategorie dětí (obě kola hned po sobě) 10:15
(Rozpis startu ostatních kategorií bude znám u prezentace v den závodu.)
Start Jasankrosu 15:30
Slavnostní vyhlášení Slalom + Jasankros a zakončení MMČR 2020 17:30
Folklórní večer v dobovém oblečení nejen pro účastníky závodu 20:00
Posezení a zábava až do rána

Ceny pro vítěze

Ve všech soutěžních kategoriích budou prvním třem předány originální medaile a vítězům věcné ceny od sponzorů.

Diskvalifikace

Závodník může být diskvalifikován, pokud nebude mít startovní číslo, pokud nebude mít úplné vybavení odpovídající dané kategorii včetně odpovídajícího oblečení, pokud se nedostaví včas na start, nebo pokud z jeho strany dojde k nesportovnímu chování. Na startu bude probíhat kontrola vybavení, zda odpovídá dané kategorii a neohrožuje bezpečnost diváků! Pozor k diskvalifikaci dojde i v případě, že bude závodník během prohlídky tratě projíždět branky závodní stopou!

Odvolání

K podání odvolání/stížnostem může dojít nejpozději do 30 min po dojezdu posledního závodníka v dané kategorii.

Ubytování

Objednávky ubytování prosím zasílejte přes přihlašovací formulář. Hotel je partnerem akce a máme pro vás zajištěny příznivé ceny v krásné stylové ubytování na svahu v horském hotelu Grůň.

Občerstvení na několika místech lyžařského areálu.

Program předstartovního dne 10. 1. 2020

(pro ubytované)

Pokoje budou k dispozici od 14 hod.
Příprava areálu (budeme rádi za každou pomoc) 14:00-22:00
Promítání filmů o lyžování, hudba, zábava 21:00-23:00

Organizátor neručí za jakékoliv ztráty, zranění či poškození na osobách nebo věcech. Závodníci soutěží a návštěvníci se zúčastňují mistrovství na vlastní riziko. Organizátor neručí za odložené předměty. Účastníci mistrovství nejsou během tréninku ani závodů pojištěni!

Veškeré další informace a novinky sledujte na našich stránkách a FB Elegant.

Nadcházející akce

1. Výstava Fenomén cyklistika