Pohádkové sousedské Vánoce 2021

17. 11. 2021, 17:00 - 26. 12. 2021, 17:00

Pohádkové vánoce

Milí sousedé a příznivci, rok 100. výročí vzniku Jubilejní kolonie a Družstva zakončíme projektem „Pohádkové Vánoce v Jubilejní a Družstvě“.

Na co se můžete těšit?

Pohádkové vánoční výlohy

Také v letošním roce vánočně ozdobíme a rozsvítíme prázdné výlohy na náměstí Gen. Svobody. Pohádkovou atmosféru dotvoří překrásné loutky, které nám zapůjčilo Divadlo loutek v Ostravě. Ve výlohách tak najdete různé typy loutek, dočtete se o jejich původu, způsobu vedení loutek, tvůrcích i o pohádce, ve které jste marionety mohli vidět.

Vánoční výzdoba oken, domů, stromů a zahrad

V loňském roce jsme zažili první pandemické vánoce a podařilo se nám společně rozzářit nejedno okno překrásnou vánoční výzdobou v rámci „Živého adventního kalendáře“. Sdíleli jsme tak společně sousedskou podporu a vytvořili nádhernou atmosféru nejen pro všechny sousedy, ale také  návštěvníky našeho krásného Družstva i Jubilejní kolonie. Pohádkové vánoce 2021 budou v tradici zdobení našich domovů pokračovat.

Nazdobte vánoční okno, dům, strom, zahradu a podpořte sousedské vánoce. Pošlete foto vaší vánoční výzdoby na adresu kancelar@elegantspolek.cz. Z fotografií vytvoříme vánoční spot a nejkrásnější nazdobená okna, stromy, domy a zahrady se stanou součástí vánoční komentované vycházky s lampičkami. Vznikne také procházková „Vánoční mapka Jubilejní a Družstva“, kde budou všechna zaslaná vyzdobená okna, domy, stromy a zahrady označeny. Věřím, že se nám podaří v Jubilejní i v Družstvě vytvořit pohádkovou vánoční atmosféru a vzniklou vycházkovou trasu si budou moci všichni užít za jakékoli pandemické situace.

Sousedské vánoční stromy

V Jubilejní kolonii i Družstvě budou označeny sousedské vánoční stromy, které společně ozdobíme. Kde stromy najdete? Mapky stromů zde: Jubilejní a Družstvo

Lexův vánoční kinematograf „Ostravské Vánoce“

Komentované promítání historických fotografií nám přiblíží vánoční atmosféru v Ostravě.

Pohádková vánoční procházka Jubilejní a Družstvem

Komentovaná vánoční vycházka s lampičkami povede z Jubilejní kolonie do Družstva. Dozvíte se zajímavé příběhy, sousedské historiky a prohlédnete si ta nejkrásnější vyzdobená okna, domy, vánoční stromy a zahrady.

Sousedská setkání pod vánočními stromy

Adventní setkání s ochutnávkou cukroví, vánočního punče a předvánočního sousedského sdílení.

Program:

17. 11. – 12. 12. 2021  Pohádkové Vánoce v Jubilejní a Družstvě

Nazdobte vánoční okno, dům, strom, zahradu a podpořte sousedské Vánoce. Pošlete foto vaší vánoční výzdoby na adresu kancelar@elegantspolek.cz.

28. 11. 2021  Rozsvícení vánočních sousedských stromů a pohádkové výlohy

17 hod. rozsvícení vánočního sousedského stromu v Jubilejní kolonii a Družstvě
18 hod. rozsvícení pohádkových výloh v Družstvě – sousedské setkání s vánočním punčem.

5. 12. 2021  Sousedské setkání s čerty, Mikuláši a anděly

17 hod. U sousedského stromu v Družstvě.
Doporučujeme sousedům nasadit čertovské rohy, andělské svatozáře a jiné převleky, ať do této vybrané společnosti zapadnete. Nebudou chybět koledy a básničky, které si připravily děti z mateřské kolky (MŠ Březinova). Pro děti bude připravena malá nadílka. Čertovský punč, mikulášský čaj a další dobroty zajištěny.

12. 12. 2021  Lexův vánoční kinematograf

17 hod. U sousedského vánočního stromu v Jubilejní kolonii.
Promítání historických fotografií s komentářem Petra Lexy Přendíka nám přiblíží vánoční atmosféru v Ostravě. Punč, svařené víno, čaj a další dobroty zajištěny.

19. 12. 2021  Vánoční komentovaná vycházka s lampičkami

17 hod. U sousedského vánočního stromu v Jubilejní kolonii.
Komentovaná vánoční procházka s lampičkami povede z Jubilejní kolonie do Družstva. Dozvíte se zajímavé příběhy, sousedské historiky a prohlédnete si ta nejkrásnější vyzdobená okna, domy, vánoční stromy a zahrady.
18 hod. Adventní sousedské setkání pod sousedským vánočním stromem v Družstvě. Lampičky zavěsíme na sousedský vánoční strom a společně ho poslední adventní neděli rozzáříme. U sousedského stromu si také zatančíme vánoční blues s Jazz Monkeys na ty nejkrásnější vánoční melodie. Vánoční punč, svařák i čaj zajištěn. Přispějte a přineste do ochutnávky sousedského cukroví to své, výměna receptů vítána.

Šťastné a veselé sousedské Vánoce
přeje
Spolek Elegant a Klub českých velocipedistů Moravan.

Malé ohlédnutí za sousedskými vánocemi 2020.

17. 11. 2021, 17:00
26. 12. 2021, 17:00