Elegant Silesia vyjížďky s programem

22. 8. 2020

Elegant Silesia vyjížďky s programem jsou součástí doprovodného programu závodu Elegant Silesia. Vyjížďky se může účastnit každý, není podmínkou historické kolo, vhodné pro rodiny s dětmi i seniory. Na vyjížďky vás doprovodí naši animátoři a seznámí vás na mnohých zastaveních s přírodními, geografickými i historickými zajímavostmi. Po trase bude zajištěno občerstvení a vstupy do památek. Každý účastník obdrží mapu s vyznačenou trasou a zastaveními. Pro účastníky vyjížďky je zajištěn servis po trase. Start všech vyjížděk v areálu závodu Elegant Silesia (Mariánská louka pod zámkem). Součástí programu je autogramiáda, swingový koncert a piknik pod zámkem.

CENA VYJÍŽĎKY:

• 80,- Kč dospělý
  • 40,- Kč studenti, děti do 15 let, senioři 65 +
  • rodinné vstupné 200,- Kč (2 dospělí, 2 děti)

Cena zahrnuje:

• mapa s vyznačenou trasou a legendou k zastavením
  • parkoviště zdarma v areálu
  • stanové městečko zdarma
  • animátor, bezpečnostní doprovod a servis
  • volné vstupy do památek
  • slevy na vstupy
  • historické foto zdarma
  • pamětní list
  • piknik
  • swingový koncert
  • autogramiáda

Kapacity vyjížděk budou omezeny. V případě velkého zájmu nabídneme více časů vyjížděk. Výtěžek z vyjížděk bude věnován na dokončení cyklu výstav Fenomén cyklistika Slezsko.

TRASY KOMENTOVANÝCH VYJÍŽDĚK

Hradec nad Moravicí – Opava
Komentovaná vyjížďka (historie, příroda, geografie na trase), občerstvení, moderovaná zastavení, návštěva výstavy Fenomén cyklistika (pro účastníky zdarma). Komentuje Petr Lexa, velocipedista tělem i duší, historik, kurátor výstavy.
Náročnost: Vyjížďka je nenáročná, vhodná pro rodiny s dětmi (od 6 let), seniory.
Převýšení: 51 m
Start: 11:00 hodin
Cíl: 15:00 – 15:30 hodin
Trasa: https://mapy.cz/s/mulomozora

Hradec nad Moravicí – Raduň
Komentovaná vyjížďka (historie, příroda, geografie na trase), návštěva parku, zámku a oranžerie za zvýhodněné vstupné. Komentuje Kristýna Lipinová, talentovaná herečka, kterou můžete znát z Divadla Mír a Slezského divadla v Opavě.
Náročnost: Vyjížďka je s postupným stoupáním, vhodná pro rodiny s dětmi (od 8 let), seniory.
Převýšení: 303 m
Start: 11:00 hodin
Cíl: 15:30 – 16:00 hodin
Trasa: https://mapy.cz/s/gocazojuve

SWINGOVÝ KONCERT A PIKNIK

Mariánská louka pod zámkem Hradec nad Moravicí.

13 – 15 hod.
Letní pohodové swingování – Swingpáni
15:30 – 18:30 hod.
Velký swingový orchestr – Gangsters of Swing Orchestra
19 – 22 hod.
Swingová tančírna – Poker Dixieland Jazz Band
Taneční vstupy nabité energií a výuka swingu s Jazz Monkeys a Swingville.
Dobové oblečení vítáno. V areálu bude k dispozici zdarma parkování a stanové městečko od 21. do 23. 8.

22. 8. 2020
Rubriky Akce: