Elegant Silesia 2021 – 2. mistrovství ČR na historických sportovních kolech

21. 8. 2021

Elegant Silesia je ojedinělý závod na kolech s ocelovým rámem bez karbonových doplňků vyrobených do konce roku 1990. Závod bude realizován v rámci Moravskoslezského kraje v trasách o délce 160 km, 80 km a 40 km. Po trase budou zajištěny občerstvovací stanice. V průběhu celého závodu bude zajištěn servis. Trasy nebudou značeny, každý závodník obdrží mapu. Trasy nebudou pro závod uzavřeny. Start, cíl závodu a zázemí pro závodníky bude v Hradci nad Moravicí. Závod je otevřen pro 200 startovacích čísel.

Elegant Silesia je návrat ke kořenům cyklistiky, plný přátelských setkání, historie, technických skvostů, překonávání vlastních limitů, překrásných tras a úžasných společných zážitků. Originální závod na historických sportovních kolech má velkou tradici ve světě. Závod je doplněn o bohatý doprovodný program pro veřejnost.

Elegant Silesia je koncipován jako společná vyjížďka s měřeným úsekem. Společná jízda umocní neopakovatelnou atmosféru z jízdy na historických sportovních kolech. Nabízí možnost užít si i společná zastavení na nejkrásnějších místech, kde budou umístěny odpočívky. Atmosféra závodů je neopakovatelným zážitkem také pro diváky po trase a účastníky doprovodného programu.

Registrace na závod bude spuštěna 1. března 2021.

Čekají vás tyto novinky:
👉 otočíme směr trati, ať se můžete při sjezdech kochat překrásnými výhledy na Beskydy
👉 doplníme trasu 40 km – pojede se 160, 80 a 40 km
👉 po trase bude cyklobar s čepovaným pivem, teplým jídlem a koupáním, ať si to užijete na maximum
👉 více tratí v „šotolině“, už je mapujeme

Informace pro závodníky

• kola s ocelovým rámem, nejsou povoleny karbonové doplňky, kolo do roku 1990 – specifikace technických parametrů kol níže
  • doporučen dobový sportovní oděv
  • každý závodník obdrží mapu s vyznačenými odpočívkami, měřeným úsekem, kontrolními stanovišti a kontaktními telefonními čísly
  • není povolena GPS navigace
  • závodník musí na dané trase označit svůj registrační list na kontrolním stanovišti
  • trasy nebudou značeny, jen hlavní směry
  • trasy nebudou uzavřeny
  • měřený úsek nemá hromadný start
  • po trase je zajištěn kompletní organizační servis (zdravotník, technická podpora, navigátoři, občerstvení)
  • v místě závodu je zajištěno parkoviště i stanové městečko

Technické parametry historických sportovních kol

• ocelový rám s vidlicí, případně AL rám
  • neidexové řazení na rámu – tzv. sytiče
  • brzdové bowdeny s lanky vedené volně – tzv. opratě
  • žádné karbonové doplňky – např. sedlovky, košíky, objímky…

Splňuje-li kolo výše uvedené podmínky, rok výroby do 1990 není podmínkou.

21. 8. 2021

Hradec nad Moravicí – Mariánské louky pod zámkem