DO SEDEL – Za cyklistikou

13. 7. 2024, 11:00 - 10. 5. 2025, 16:00

Téma vyjížďky?
Fenomén cyklistika, technický vývoj kol, počátky cyklistiky ve světě, v českých zemích a v Moravskoslezském kraji, kuriozity, sportovní legendy.

Jak bude vyjížďka probíhat a na co se můžete těšit?
Průvodce Petr Lexa Přendík vás seznámí na jednotlivých zastaveních s vývojem cyklistiky, nebude chybět trocha historie k danému místu a mnoho dalších zajímavých informací a kuriozit.
Na trase hudební překvapení a swing piknik s možností občerstvení.

Doporučení: Nenechte si ujít koncert Martina Chodúra a tančírnu s velkým tanečním orchestrem a další program, který bude po vyjížďce v areálu zámeckého parku Kravaře.

Vyjížďka je součástí doprovodného programu 5. ročníku mistrovství ČR na historických závodních kolech Elegant Silesia.

Časový harmonogram

Registrace: 9 – 11 hod.
Zámecký park Kravaře, Elegant Silesia point
Možnost prohlédnout si stroje závodníků Elegant Silesia a nasát neopakovatelnou atmosféru závodu.
Start závodu Elegant Silesia: 11 hod.
Odjezd na vyjížďku: 11 15 hod. (sraz na odjezd před hlavním vstupem do zámku)
Délka trasy: 38 km, převýšení minimální.
Mapa: zde
Náročnost vyjížďky: Nízká. Délka trasy 38 km s mírným převýšením 163 m.  Vyjížďka je vhodná pro rodiny s dětmi i seniory. Trasa je vedena po cyklostezkách a zpevněných komunikacích. Trasa může být upravena v případě dopravního omezení.
Doprovodný program: swing piknik u splavu s možností zakoupení občerstvení, po návratu v areálu parku zámku Kravaře pokračuje program „Swingového léta 2024“.

Více o projektu DO SEDEL zde.

Děláme co nás baví: historie, swing a sport.

Projekt je realizován za finanční podpory:

13. července, 11:00
10. 5. 2025, 16:00