Benefiční koncert: Martin Chodúr „Velikáni jazzu“

5. září, 19:00 - 21:30

Letos slavíme 5. výročí „Swingového léta“, v rámci kterého jsme zrealizovali 55 venkovních jazzových a swingových koncertů s tančírnami. Dva roky z těchto let byly covidové, přesto jste nás zahrnuli nadšením a podporou vytrvat.
Není divu, že vás swingové koncerty s tančírnami baví. Skvělí swingoví a jazzoví muzikanti mají magickou schopnost předávat příval energie a čirou radost. Atmosféra i velká účast na všech našich akcích je toho důkazem.
Projekt „Swingové léto“ realizujeme také s cílem objevovat zapomenuté lokality, vdechnout historicky významným místům nový život a připomenout časy minulé, jejich hodnoty i historický význam.
Swingové léto proto ukončíme symbolicky benefičním koncertem Martina Chodúra. Prostory kostela budou speciálně osvětleny a vyzdobeny. Před koncertem bude zpřístupněna kostelní věž, ve které bude instalována nová unikátní výstava.
Výtěžek koncertu bude věnován na obnovu ciferníků hodin kostelní věže Kostela Svatého Pavla ve Vítkovicích.
Více informací ke sbírce najdete zde.

Swingová hudba vzešla z jazzu a při volbě koncertu, který by naplnil všechny naše představy jsme neváhali ani chvíli a oslovili Martina Chodúra. Program „Velikáni jazzu“ jsem již uvedli na venkovní scéně loňské „Promenády v Jubilejní kolonii“ a setkal se úžasnými ohlasy. Spojení světové jazzové hudby a Martinova jedinečného hlasu v doprovodu skvělých hudebníků je ohromující hudební zážitek, který si budete moci vychutnat v překrásném interiéru kostela Svatého Pavla. K vytvoření nevšední atmosféry bude také v průběhu koncertu kostel speciálně osvětlen.

Ve spolupráci s Ostravskými pěšinami, Petrem Lexou Přendíkem a panem farářem Antonínem Rusnákem jsme připravili také unikátní doprovodný program koncertu.
Účastníci koncertu budou mít možnost si před koncertem prohlédnout dlouho uzavřenou kostelní věž, ve které bude instalována výstava historických fotografií.
Věříme, že benefiční koncert bude hudebním zážitkem pro všechny naše příznivce a zakoupením vstupenky nám pomůže získat další potřebné prostředky na obnovu „starých časů“ zvěstovaných po dlouhá léta hodinami na kostelní věži vítkovického kostela Svatého Pavla.

Děkujeme za podporu.

VSTUPENKY ONLINE

Benefiční koncert Martina Chodúra „Velikáni jazzu“.
Délka koncertu: 90 min. (Koncert je bez pauzy)
Cena:
židle: 550/480 Kč, lavice: 500/480 Kč, 400 Kč, stání: 350 Kč

18 – 19 hod.
Vstup do věže, výstava

19 – 20 30 hod.
Koncert Martina Chodúra „Velkáni jazzu“

20 30 – 21 hod.
Vstup do věže, výstava.

Projekt je realizován ve spolupráci:  Římskokatolická farnost Ostrava – Vítkovice

Za finanční podpory:

5. září