Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

5. Do sedel – Okolo Hradecké ostrožny

6. 8. 2022, 14:00 - 17:00

Okolo Hradce v malé opavské zahrádce… Nový komentovaný cyklistický okruh v Hradci nad Moravicí seznámí účastníky s bohatou historií, překrásnou přírodou, významnými osobnostmi i poutavými příběhy. Každý účastník obdrží k trase brožuru nabitou historickými zajímavostmi a fotografiemi.

Projížďka na bicyklech vás provede klidnými lokalitami, v nichž zhlédnete celou řadu historických památek. Pozornost nebudeme věnovat pouze památkám, ale také četným odkazům průmyslové revoluce, jejíž stopy jsou dodnes v oblasti patrné a mnohdy také funkční. Naši vyjížďku zahájíme u vlakové stanice Hradec nad Moravicí a na trase o délce 23 km vystoupáme o 250 m výše a poté sjedeme o 250 m směrem dolů. Ti, kteří si vyberou kratší trasu, ujedou 7,5 km s převýšením kolem 70 m. Hurá do sedel!

Start: 14 hodin – u vlakové stanice Hradec nad Moravicí

Trasa: Nádraží Hradec nad Moravicí, Zámek Hradec nad Moravicí, Kostel sv. Petra a Pavla, řeka Moravice, Žimrovice, Kaple Vendelín (Štáblovice), Zámek Štáblovice, Otice, Branecké železárny, Nádraží Hradec nad Moravicí

Delší trasa: 23 km

Kratší trasa: 7,5 km

Doprovodný program: Koncert s tančírnou, cyklokuriozity, kinematograf a mnoho dalšího v rámci Letní slavnosti v Hradci nad Moravicí.

Vstupné dobrovolné!

Děkujeme za včasnou registraci na vyjížďku. Záleží nám na Vaši bezpečnosti a díky registraci Vám můžeme zajistit dostatečný servis po trase.

PŘIHLÁŠENÍ NA VYJÍŽĎKU

V případě špatného počasí nebo jiných nepříznivých okolností budeme přihlášené účastníky informovat emailem. Trasy vyjížděk jsou vybírány tak, aby vyhovovaly pokud možno všem věkovým kategoriím.

PARTNEŘI PROJEKTU

Vyjížďka je realizována za finanční podpory města Hradec nad Moravicí.

 

 Podporujeme městská kola a zdravý životní styl…

 

Podrobnosti

Datum:
6. 8. 2022
Čas:
14:00 - 17:00
Rubriky Akce:
,

Pořadatel

Kulturně sportovní spolek Elegant
Telefon:
+420 606 779 628
E-mail:
kancelar@elegantspolek.cz
Webová stránka:
www.elegantspolek.cz