„Elegance a noblesa prospívají jedincům i společnosti,

všem sluší a krásně se s nimi žije.“

Navazujeme na činnost Moravskoslezské župy cyklistické, která společnými projekty sdružovala a propojovala spolky a organizace.

Těžíme z tradice a noblesy starých časů v časech nynějších. Děláme, co nás baví a těší, sport a kulturu.

Spolek jsme obnovili na počest A. Sumíka, který svým nadšením motivoval mnohé.

Činnost spolků vždy zrcadlila dobu, stejně jako jeho náplň a cíle. Proto jsme náš spolek přizpůsobili době i našim prioritám. Býti velocipedistou je životní styl, který s sebou nese nejen noblesu starých časů, ale také aktivní životní styl plný sportu, kultury, řemeslné dovednosti a historie. Jsme sice trochu retro, ale proč ne, je to zábava.

Našim cílem je podporovat městská kola v Ostravě, vytvářet originální projekty související s historií, kulturou a sportem. Podporovat  kulturní a sportovní turismus v Ostravě a Moravskoslezském kraji.

Využijeme všech našich dovedností k jejich naplnění.

Karin a Michal

Zakládající členové spolku

We build upon the activities of the Moravian-Silesian Cycling Association, which united related societies and organisations by organising common projects.

We develop the tradition and elegance of the old times in the present day. We celebrate what we are passionate about: sports and culture. We restored our society in honour of A. Sumík, who inspired many others by his enthusiasm.

The activities of historical interest societies always reflected the cultural values of their era. That is why we adjusted our society to our time and our priorities. To be a velocipedist is a lifestyle; it carries within itself not only the old times gentility, but also an active lifestyle full of sports, culture, craftsmanship and history. Admittedly, we are retro a little bit, but why not? It´s fun!

Our aim is to support city bikes in Ostrava, to create original projects related to history, culture and sports, and to support cultural and sports tourism in Ostrava and the Moravian-Silesian Region.

We work tirelessly to accomplish our goals.

 

Karin and Michal

Founding members of the society

Čemu se věnujeme

  • Organizování kulturně sportovních akcí 40% 40%
  • Cyklovýlety 20% 20%
  • Výstavy s doprovodným programem 30% 30%
  • Elegant cyklobar 10% 10%

Historie

Moravskoslezská župa cyklistická dbala o zakládání, rozvoj a organizaci cyklistických spolků na území severní Moravy a Slezska. 

Více informací k historii >

Cylkovýlety

Podporujeme městská kola a zdravý životní styl. Cílem projektu „Cyklo výlety“ je oslovit širokou veřejnost a nabídnout originální program  sportovního a kulturního turismu v Ostravě.

Více informací >

Kola special

Kola Elegant speciál jsou originální městská kola, postavená z historických komponentů doplněná o kvalitní mechanické repliky a opatřena prvotřídními stylovými doplňky. Krásný design, perfektní jízdní vlastnosti. 

Více informací >

Elegant Café

Háčkované ubrusy… porcelán… hudba 30. let… květiny… obsluha v bílých zástěrkách… domácí zákusky a dortíky, paštičky a pomazánky… výborná káva a pochopitelně všichni kdo nás znají vědí, že nesmí chybět vínko z rodinného vinařství Gréger… tak to je café bar Elegant.

Více informací >

Aktuality

Naše NEJBLIŽŠÍ AKCE

partneři